Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб»організація харчування здобувачів освіти з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, осіб з інвалідністю, осіб з особливими освітніми потребами, дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, дітей із числа внутрішньо переміщених осіб та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно доЗакону України"Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям".

Діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, та навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форми власності, забезпечуються безкоштовним харчуванням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України".

Діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, які навчаються у дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форми власності, забезпечуються безкоштовним харчуванням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України".

На підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 667 від 21.11.2002 р. пільгами на харчування користуються наступні категорії дітей:

- Діти з малозабеспечених сімей;

- Діти-сироти ( під опікою);

- Діти з багатодітних сімей;

- Діти-інваліди.

- Діти учасників бойових дій (АТО)

Для оформлення пільги на харчування необхідно надати наступні документи:

Діти учасників бойових дій в АТО:

- Довідка про участь особи в АТО;

- Посвідчення учасника бойових дій;

- Свідоцтво про народження дитини.

Діти з малозабеспечених сімей (безкоштовне харчування):

- Довідка з Управління праці та соціального населення (оригінал) - 1 шт. (поновлюється 1 раз у півроку);

- Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.;

- Довідка форма № 3 - 1 шт.

Діти-сироти (під опікою) (безкоштовне харчування):

- Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.;

- Ксерокопія рішення суду про опікунство - 1 шт.

Діти з багатодітних сімей (троє і більше дітей віком до 18 років) (оплата за харчування 50 %):

- Ксерокопія свідоцтв про народження всіх дітей - по 1 шт.;

- Ксерокопія посвідчення багатодітної сім`ї - 1 шт.;