Матеріально -технічна база, що забезпечує виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти у комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №324 Харківської міської ради»

Дошкільний заклад розташований у типовій двоповерховій споруді, побудований у 1964 році, проектна потужність якої складає 220 дітей, Територія закладу і розташовані на ній приміщення (приміщення закладу, господарчі приміщення з овочесховищем) відповідають санітарним нормам.

У ЗДО функціонують: 8 групових приміщень, кабінет завідувача, методичний кабінет, кабінет музичного керівника, музично-спортивна зала, медичний блок: кабінет медичної сестри, ізолятор; кабінет завiдувача господарства, харчоблок, комора харчова, пральня.

У дошкільному навчальному закладі створені належні умови для навчання та виховання дітей.

Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №324 Харківської міської ради» для провадження освітньої діяльності має відповідну матеріально-технічну базу, що забезпечує виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти та функціонування закладу освіти.

Приміщення ЗДО використовуються раціонально, відповідно до прямого призначення, розподілені за своїми функціями: навчальні, медичні, адміністративно-господарські.

Утримання, облаштування приміщень та території закладу відповідає санітарним нормам устрою й утримання закладів дошкільної освіти.

Заклад дошкільної освіти має:

1. приміщення та ділянки навчально-виховного призначення:

- ігрові (прогулянкові) майданчики;

- групові кімнати, до складу яких входять ігрова кімната, спальна кімната, роздягальня, туалетна кімната (площа кімнат відповідає нормам розрахунку на одну дитину кожної вікової категорії);

- ігрові (прогулянкові) майданчики;

- музична зала;

2. інші приміщення:

- медичний блок, до складу якого входять приміщення медичного кабінету, маніпуляційного кабінету, ізолятору, туалетної кімнати;

- приміщення харчоблоку;

- приміщення пральні;

- приміщення адміністративного блоку, до складу якого входять кабінет директора, методичний кабінет, кабінет завідувача господарства.

Приміщення навчально-виховного призначення обладнані відповідно до нормативних вимог. У приміщеннях груп в наявності дитячі меблі відповідно до кількості дітей та антропометричних даних дітей, багатофункціональні ігрові модулі. Кожна дитина забезпечена індивідуальним комплектом столового посуду, постільної білизни.

Музична зала естетично оформлена, в наявності музичний центр, музичні інструменти, відповідні меблі.

Методичний кабінет укомплектовано необхідним наочно-дидактичним матеріалом для здійснення навчально-методичного забезпечення освітнього процесу в закладі дошкільної освіти.

Кожна група має окремий прогулянковий майданчик. Територія упорядкована у достатній кількості ігровими модулями та малими архітектурними формами.

В ЗДО наявні медичний блок, у складі якого медичний кабінет, маніпуляційний кабінет, ізолятор. Приміщення медичного блоку відремонтовані, мають естетичний вигляд, зручні умови для роботи і прийому відвідувачів.

Медичний кабінет відповідає санітарно-гігієнічним вимогам, укомплектований відповідно до нормативних вимог.

Медичний кабінет, в основному, забезпечений відповідним медичним оснащенням та ліками.

На харчоблоці забезпечено безперебійну роботу систем енергопостачання, холодного та гарячого водопостачання, каналізації. Забезпечено належну роботу та функціонування технологічного та холодильного обладнання; проведено ревізію технологічного обладнання, складено реєстр наявного на харчоблоці обладнання, де вказані відомості про його кількість та стан, терміни проведених профілактичних та ремонтних робіт; проведено експертну оцінку ефективності роботи (у т.ч. додержання температурного режиму) жарочної та холодильної шаф; придбано кухонні меблі, кухонний посуд та інвентар; проведено капітальний ремонт приміщень харчоблоку, овочесховища.

Заклад дошкільної освіти №324 налічує 1 персональний комп’ютер, який підключено до мережі Інтернет. Заклад має особистий сайт, підключений до мережі Інтернет, користується електронною поштою; ведеться інвентарна книга обліку комп’ютерної техніки, оргтехніки у навчальному закладі;

ІКТ використовується в управлінській діяльності, впроваджується у різні форми навчально-пізнавальної, розвиваючої діяльності.

У своїй діяльності щодо забезпечення інформатизації освіти навчальний заклад керується нормативно-правовими документами, які визначають національну політику щодо інформатизації, загальну політику щодо інформатизації освіти, нормативно-розпорядчими документами органів управління освітою. В навчальному закладі систематизована нормативно-правова база щодо інформатизації освіти, наявні відповідні установчі документи.