/Files/images/04.jpg

Вьюнник Вікторія Юріївна-сестра медична старша

Щоденний ранковий прийом дошкільників до закладу проводять вихователі, які опитують батьків про стан здоров′я дітей. Медична сестра за показаннями оглядає зів, шкіру і вимірює температуру тіла дитини. Прийом дітей у ясельні групи здійснюється особою, яка має медичну освіту. Виявлені при ранковому фільтрі хворі і діти з підозрою на захворювання в ЗДО не приймаються; хворі, виявлені протягом дня, ізолюються. Залежно від стану дитина залишається в ізоляторі до приходу батьків або госпіталізується.

Але основна проблема полягає в тому, що не всі захворювання можна виявити відразу, в ході огляду. У даній ситуації відповідальні батьки: якщо є підозра на захворювання, то дитину в дитячий заклад приводити не потрібно. Може трапитися і так, що хвороба може розвинутися не відразу і зовнішні ознаки можуть не проявлятися: відсутність температури, кашлю, нежиті – тільки загальне нездужання. І якщо дитина приходить в такому стані, то клінічна картина може розгорнутися не відразу, а через 2-3 години або ближче до обіду, або до вечора. У цій ситуації дитина оглядається медсестрою, викликаються батьки, і дитина відправляється додому.Дитина не вважається хворою при наявності в неї незначних слизових виділень, при нормальній температурі тіла, при нормальному стані горла.Але бувають й суперечливі моменти. Вони зазвичай виникають у випадках, коли спостерігається незначний нежить, кашель, шкірні висипання, коли виникає питання, чи це інфекційна шкірна хвороба, чи то прояв дерматиту.Дитина починає скаржитися на головний біль, підвищується температура, кашель, нежить, відчувається загальне нездужання: поганий сон, поганий апетит, поганий настрій. Якщо виникає набір цих симптомів, то дитину в садок вести не треба. Треба звернутися до лікаря і визначити, чи варто відвідувати дитячий заклад або якийсь час залишатися вдома. Ці симптоми можуть виявлятися за добу до того, як у дитини розвернеться клінічна картина. Якщо є вірусна інфекція, то за 2-3 години.

Основні заходи, що проводяться медичним персоналом

- Щоденний амбулаторний прийом з метою надання медичної допомоги (при необхідності)- Виявлення захворілих дітей, своєчасна їх ізоляція- Надання першої медичної допомоги при виникненні нещасних випадків

При будь-якому вірусному захворюванні (вітрянка, краснуха, скарлатина, кір тощо) у когось з дітей в групі, в цій самій групі оголошується карантин.

У цей час, діти ходять тільки в свою групу. У загальні зали (музичний, фізкультурний) дітей не пускають. Гуляють строго на своєму майданчику. Вихователі повинні стежити, щоб не було близького контакту з дітьми з інших груп. І можливо навіть можуть зменшувати час прогулянок карантинних груп, щоб, знову таки, не перетинатися з іншими групами.У карантинні групи не беруть нових дітей.

Як правильно підготувати дитину раннього віку

до вступу в ЗДО

- Передусім слід організувати життя дитини в сім'ї відповідно до режиму дня, якого дотримуються в дошкільному закладі.

- Добре, якщо ви зацікавите дитину дитячим садком, викличете бажання туди йти.

- Дитина значно легше пристосовується до умов суспільного виховання, якщо в сім'ї оволодіє елементарними навичками самостійності.

- Дуже важливо навчити маля гратися.

- Одна з головних причин труднощів перших днів дитини в яслах - недостатній досвід спілкування з іншими дорослими і дітьми.

- Значну увагу слід приділяти розвитку мовлення дитини.

- Старайтеся оформити дитину в дошкільний заклад хоча б за два - три тижні до виходу матусі на роботу, щоб можна було поступово збільшувати тривалість перебування дитини в яслах.

Кiлькiсть переглядiв: 815