Консультація сестри медичної старшої "Компьютер для дитини". 19.07.2019

Наскільки шкідливо довго сидіти за комп'ютером? Перше, на що звернули увагу лікарі, - це зростання зорового навантаження у того, хто працює за дисплеєм. З'явився навіть термін "комп'ютерний зоровий синдром».

Його симптоми:
  • печіння чи біль в області очей;
  • відчуття піску під повіками (дискомфорт);
  • затуманення зору;
  • сльозотеча та ін.

Рівень допустимого зорового навантаження залежить від віку дитини, стану його зору, а також від інтенсивності роботи і організації робочого місця. Комп'ютер може спровокувати появу і прогресування короткозорості. У малюків процес формування зорового аналізатора ще не закінчений, тому довго сидіти біля екрану їм все ж не варто.

Допустимий рівень навантаження залежить і від стану нервової системи. Збудливим дітям і людям з судорожним синдромом медики радять звести до мінімуму роботу за комп'ютером і виключити усі гостросюжетні ігри. Такі ігри сприяють формуванню у малюків замкнутості й агресивності.